Zapytaj o produkt Asystent doboru zrządzenia Instagram

Odkurzacze hotelowe, biurowe na sucho

odkurzacz hotelowyMimo coraz większej popularności systemów centralnego odkurzania tradycyjne odkurzacze nie wychodzą z użycia. Niezaprzeczalną przewagą tradycyjnego odkurzacza nad centralną instalacją odkurzającą jest to, że można z nim dotrzeć wszędzie. Należy też pamiętać, że w przypadku awarii urządzenia zasilającego instalację centralnego odkurzania, w całym budynku wstrzymane zostają wszelkie prace związane ze sprzątaniem podłóg. Na to nie mogą sobie pozwolić m.in. właściciele hoteli.

To właśnie z tego powodu zwykłe odkurzacze ciągle pozostają jednym z podstawowych narzędzi sprzątających. Widzimy je nie tylko w naszych mieszkaniach, ale też w większości firm zarządzających powierzchniami biurowymi lub działających w branży noclegowej. W szczególności nie można obejść się bez nich wszędzie tam, gdzie na podłogach leżą wykładziny dywanowe lub chodniki i dywany. Jednak przedsiębiorcy, zamiast kupować sprzęt do użytku domowego, powinni postawić na profesjonalny odkurzacz hotelowy. Jaki konkretnie wybrać i dlaczego będzie to najlepsze rozwiązanie?

Odkurzacz hotelowy - urządzenia do odkurzania w hotelach i biurach

W trosce o wygodę i komfort klienta podłogi korytarzy oraz pokoi hotelowych pokryte są wykładzinami dywanowymi, które teoretycznie można czyścić zwykłymi, domowymi odkurzaczami. Są niedrogie w zakupie, proste w obsłudze, a do zazwyczaj wykazują się dużą energooszczędnością. Trzeba jednak pamiętać o tym, że do hotelu często przyjeżdżają klienci, którzy przebywają w nim cały czas, a niektórzy z nich śpią nawet w dzień. Z tego powodu obsługa hotelowa nie może ich niepotrzebnie niepokoić, a więc powinna też w miarę cicho wykonywać swoje obowiązki. Dotyczy to również sprzątania, w tym oczywiście i odkurzania.

W związku z tym trzeba poważnie zastanowić się nad tym, w jaki odkurzacz do hotelu warto zainwestować. W trosce o spokój klientów dobry sprzęt tego typu powinien się cechować przede wszystkim cichą pracą. Pokoi dla gości jest zazwyczaj sporo, stąd też odkurzania w całym budynku jest dużo. W związku z tym najlepsze odkurzacze hotelowe to także takie, które charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością i niezawodnością działania nawet przy intensywnej eksploatacji.

Odkurzacz hotelowy - urządzenia do odkurzania w hotelach i biurach

Szeroki wybór najlepszego, nowoczesnego sprzętu do odkurzania można znaleźć w naszej ofercie. Proponujemy bardzo wydajne, ciche i solidnie wykonane odkurzacze hotelowe firm NILFISK oraz VIPER. Doskonale sprawdzają się przy sprzątaniu pokoi w obiektach noclegowych, a także biurowych. Sprzęt jest lekki, prosty w obsłudze, a do tego ma długą żywotnością.

Polecamy go również m.in. z tego powodu, że każdy odkurzacz został wyposażony w wylotowy filtr HEPA. Skutecznie zatrzymuje on różne cząstki stałe, w tym alergeny, zarodniki roztoczy oraz część groźnych dla zdrowia bakterii. Dużą zaletą tych urządzeń są także pojemne zbiorniki na kurz. Wszystkie dostępne modele odkurzaczy hotelowych pokazujemy poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z ich specyfikacją techniczną i składania zamówień.

Zdjęcie oraz nazwa odkurzacza Pojemność zbiornika Przepływ powietrza Podciśnienie Zasilanie Funkcje
Viper DSU 8 HEPA Viper DSU 8 HEPA 8 l 1834 l/min 2200 mmH2O 230 V + Filtr HEPA
Nilfisk VP300 HEPA BASIC Nilfisk VP300 HEPA BASIC 10 l 1920 l/min 220 mbar 230 V + Filtr HEPA
Nilfisk VP600 HEPA BASIC Nilfisk VP600 HEPA BASIC 10 l 1800 l/min 220 mbar 230 V
  • Filtr HEPA
Viper DSU 10 HEPA Viper DSU 10 HEPA 10 l 1834 l/min 2200 mmH2O 230 V + Filtr HEPA
Viper DSU 12 HEPA Viper DSU 12 HEPA 12 l 1834 l/min 2200/1600 mmH2O 230 V
+ Tryb ECO
+ Filtr HEPA
Nilfisk VP 930 HEPA BASIC / VP 930 HEPA S2 Nilfisk VP 930 HEPA BASIC / VP 930 HEPA S2 15 l 1980 l/min 230 mbar 230 V
  • Tryb ECO (VP 930 S2)
  • Filtr HEPA
Viper ECO 15 HEPA Viper ECO 15 HEPA 15 l 1200 l/min 2200/1600 mmH2O 230 V + Tryb ECO
+ Filtr HEPA