Zapytaj o produkt Asystent doboru zrządzenia Instagram

Odkurzacz CCOIL 400

Zapytaj o cenę Wyślij link

Mobilne, o zwartej budowie odkurzacze CCOIL400 idealnie nadają się do zasysania płynów (oleju lub chłodziwa) zmieszanych z metalowymi wiórami, oddzielania oleju od wiórów i odzyskiwania oleju dzięki potężnej pompie elektrycznej. Dużą moc ssania zapewnia trójfazowa głowica ssąca z silnikiem indukcyjnym zespolonym z turbiną bocznokanałową, przystosowana do pracy ciągłej. Próżniomierz wykrywa wszelkie przypadki zatkania odkurzacza oraz anomalie procesu zasysania; głowica silnika jest chroniona przed płynami i substancjami stałymi przez nylonowy filtr oraz pływak, który automatycznie uniemożliwia zasysanie w przypadku, gdy zbiornik wypełni się płynem.

W mniejszym zbiorniku znajduje się metalowe sito (o pojemności 50 litrów) które zatrzymuje substancje stałe, natomiast oczyszczony olej lub chłodziwo kierowane jest do drugiego oddzielnego zbiornika (o pojemności 400 litrów). Dzięki oddzielnemu zbiornikowi opróżnienie sita odbywa się bardzo szybko i nie zachodzi potrzeba demontowania elementów odkurzacza. Następnie możliwe jest szybkie wypompowanie zebranej cieczy, dzięki „zaworowi zwrotnemu siły ciągu” który wypycha zgromadzoną w zbiorniku ciecz poprzez odwrócenie siły ssącej odkurzacza (lub opcjonalnie potężnej pompie elektrycznej - 350 l/min.), poprzez wąż spustowy odporny na działanie oleju, zaopatrzony w pistolet i zawór. Zbiornik jest wykonany ze stali powlekanej poliestrem. Odkurzacz jest osadzony na solidnym stalowym wózku, z obracającymi się i hamującymi kołami z obracającymi się i hamującymi kołami.

 

Parametry techniczne Jednostka CCCOIL 400
Zasilanie [V] 400
Moc silnika
[kW] 4
Podciśnienie [mbAR] 314
Przepływ powietrza
[l/min] 7000
Poziom głośności
[dB(A)] 76
Średnica wlotu [mm] 50
Pojemność zbiornika na ciecz [l] 400
Pojemność kosza na wióry [l] 50
Wymiary, Dł. x Szer. x Wys. [mm] 1400 x 700 x 1800
Ciężar [kg] 225
Metoda opróżniania cieczy  

Model IF - zawór odwróconego ciągu turbiny 200 l/min

Model PUMP - pompa elektryczna 300-350 l/min


Akcesoria

Odkurzacze posiadają w standardzie tylko akcesoria po stronie wyładowczej, po stronie załadowczej (ssania) wszystkie akcesoria dobierane są indywidualnie, według potrzeb klienta.

Przykładowe akcesoria:

 

 

Pozostałe produkty z tej kategorii