Zapytaj o produkt Asystent doboru zrządzenia Instagram

Odkurzacze przemysłowe

W dzisiejszych czasach wysokie wymogi bezpieczeństwa oraz specyficzne uwarunkowania techniczne sprawiają, że coraz trudniej jest wybrać odpowiednie rozwiązanie clearingowe. Dlatego też producenci oraz dystrybutorzy maszyn oferują odkurzacze przemysłowe o coraz lepszych parametrach, przeznaczone do czyszczenia konkretnych powierzchni.

Odkurzacze przemysłowe możemy podzielić na kilka rodzajów:
  • odkurzacze przemysłowe jednofazowe(praca przerywana) - do zabrudzeń suchych oraz mokrych 
  • odkurzacze trójfazowe(praca ciągła, 24h/dobę)- do zabrudzeń suchych oraz mokrych
  • odkurzacze przemysłowe do stref wybuchowych, ATEX, EXA
  • odkurzacze przemysłowe do pyłów niebezpiecznych
  • odkurzacze przemysłowe z szczególnym nastawieniem na filtrację
  • odkurzacze przemysłowe do oleju i wiórów 
  • odkurzacze przemysłowe dedykowane do przemysłu spożywczego, chemicznego, farmaceutycznego i OEM
  • odkurzacze przemysłowe do linii pakowania oraz ścinek z maszyn
  • odkurzacze przemysłowe zasilane sprężonym powietrzem
  • przenośniki pneumatyczne 

W efekcie stosowania tych nowoczesnych urządzeń, możecie szybko pozbyć się szkodliwych pyłów, materiałów stałych i ciekłych, olejów, opiłków metali oraz wielu innych pozostałości, jakie powstają w czasie pracy. Znajdziecie modele idealne do czyszczenia nawet największych powierzchni. 


czytaj więcej o odkurzaczach przemysłowych
 

Standardowe procesy cleaningowe

Odkurzacze przemysłowe do czyszczenia na sucho - mokro dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i odpowiednim parametrom, stanowią idealne narzędzie do utrzymywania czystości różnych obszarów w obiektach przemysłowych.

więcej

Odpylanie w trakcie procesów produkcyjnych

W wielu sektorach przemysłu podczas procesów technologicznych i produkcyjnych powstaje duża ilość odpadu/materiału/pyłu, który należy usunąć już w trakcie jego powstawania.

więcej

Odzyskiwanie materiałów stałych lub ciekłych

Zbierane materiały w wielu przypadkach są drogie więc ich odzysk i ponowne wykorzystanie jest w pełni uzasadnione. Posiadamy w swojej ofercie linie odkurzaczy, które umożliwiają odzyskiwanie materiałów (stałych i ciekłych) w różnych gałęziach przemysłu, również w spożywczym i farmaceutycznym.

więcej

Pyły szkodliwe

Praca z pyłami niebezpiecznymi wymaga od sprzętu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Nilfisk oferuje odkurzacze dla pyłów niebezpiecznych klasy L, M, H i azbestu.

 

więcej

Strefy zagrożenia wybuchem

Drugi rodzaj pyłów niebezpiecznych stanowią pyły mogące tworzyć mieszaniny wybuchowe. Inne niebezpieczne środowiska, w których pojawia się potrzeba odpylania lub odsysania cieczy są strefy ATEX 21,22 dla pyłow oraz strefy 1,2 dla gazów.

Odkurzacze antywybuchowe do pracy w strefach EX powinniśmy wybierać jeżeli odkurzany pył jest pyłem palnym.

Przykładowymi pyłami palnymi są: mąka, zboża, cukier, pył aluminiowy, pył miedziany pyły spożywcze, pasze, tytoń, proszki farmaceutyczne, sadza, węgiel, tworzywa sztuczne, proszki lakiernicze i wiele innych.

 

 

 

więcej

Transport pneumatyczny

Transport pneumatyczny - przenoszenie ciał stałych, szczególnie sypkich (proszków, drobnych ziaren), poprzez unoszenie ich w strumieniu powietrza płynącego w zamkniętym rurociągu. Transport próżniowy materiałów sypkich

 

więcej