Zapytaj o produkt Asystent doboru zrządzenia Instagram

Transport pneumatyczny proszków, Transport pneumatyczny materiałów sypkich, Transport pneumatyczny pyłów, Transport pneumatyczny ziaren

Transoprt próżniowy proszków.

Stosowane pompy do transportu podciśnieniowego są zasilane sprężonym powietrzem lub zasilane elektrycznie. Do precyzyjnego dozowania proszków do procesu produkcyjnego najczęściej stosuje się transport podciśnieniowy ze względu na swoją prostotę wykonania całego układu.

Transport pneumatyczny to inaczej przenoszenie ciał stałych, głównie materiałów sypkich, takich jak: proszki (transport pneumatyczny proszków), drobne ziarna ( transport pneumatyczny materiałów sypkich). Odbywa się to poprzez unoszenie ich w strumieniu płynącego powietrza w zamkniętym rurociągu, gdzie występuje różnica ciśnień na jego końcach. Urządzenie do transportu pneumatycznego, czyli przenośnik pneumatyczny jest złożony z urządzeń: urządzenia zasilającego transport pneumatyczny(sprężarka, dmuchawa, wentylator, pompy multi inżektorowe), rurociągu, oddzielacza oraz urządzeń oczyszczających powietrze przez wyrzuceniem go do atmosfery.

transport pneumatyczny

Przenośniki pneumatyczne do transportu materiałów sypkich (transport pneumatyczny materiałów sypkich, transport pneumatyczny pyłów, transport pneumatyczny granulatu, transport pneumatyczny proszków), można podzielić następująco:

-Ssące, czyli takie, które wykorzystują podciśnienie. Mogą pobierać materiał z kilku miejsc równocześnie i za pomocą transportu pneumatycznego przenosić go w jedno miejsce.

-Tłoczące, które wykorzystują nadciśnienie. Mogą przenosić materiał za pomocą transportu pneumatycznego z jednego miejsca do kilku innych.

Występują także przenośniki pneumatyczne fluidyzacyjne, czyli takie, w których materiał jest nasycany powietrzem, proces ten nazywany jest fluidyzacją. Taki materiał jest przenoszony za pomocą podciśnienia lub grawitacji.

Zalety transportu pneumatycznego: szybkie przesyłanie materiałów sypkich, prowadzenie rurociągów transportowych w dowolnych płaszczyznach, możliwość oddzielenia produkty od zanieczyszczeń, unikanie strat materiałowych podczas przesyłu, możliwość odbioru produktu z kilku miejsc i transportowanie go w jedno, automatyzacja procesu transportowego oraz przeładunkowego, możliwość połączenia transportu pneumatycznego z transportem mechanicznym.

Obszary zastosowania przenośników pneumatycznych do transportu materiałów sypkich

Przenośniki pneumatyczne do transportu materiałów sypkich znajdują zastosowania w przemyśle różnego rodzaju, w tym najcześciej przy produkcji farmaceutyków(tabletki, kapsułki, proszki, substancje pomocnicze), produkcji żywności(produkcja pieczywa, produkcja słodyczy, kawa i herbata, cukier i jego pochodne, przekąski, żywność dla zwierząt), produkcji tworzyw sztucznych(czyściwa, tonery, wyciskarki, formy wtryskowe).

 

transport pneumatyczny transport pneumatyczny transport pneumatyczny transport pneumatyczny

!!! ZAPYTAJ O CENĘ INSTALACJI TRANSPORTU PNEUMATYCZNEGO !!!

 

Imię i nazwisko
Telefon
Email
Wiadomość
   
   
 
CAPTCHA Image Przepisz litery i cyfry z obrazka po lewej
   

Administratorem danych osobowych jest firma Cleaning Company z siedzibą we Wrocławiu przy al. Poprzecznej 76/12-16 , NIP: 899-01-00-092, REGON 930272365. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zawarte w niniejszym formularzu oraz w celu wynikającym z ewentualnej dalszej korespondencji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania oraz prawo pisemnego żądania zaprzestania przetwarzania danych, jak również sprzeciwu, które to uprawnienia przysługują w stosunku do każdego z wymienionych poniżej podmiotów.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/łam poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest firma Cleaning Company.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu dalszej korespondencji, wysyłania informacji/ofert handlowych, prawidłowej realizacji usług świadczonych drogą elektroniczną. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem/łam poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest firma Cleaning Company.