Zapytaj o produkt Asystent doboru zrządzenia Instagram

Odkurzacze przemysłowe - Idea, zastosowanie

OBSZARY ZASTOSOWAŃ

Każda gałąź gospodarki ma swoje specyficzne uwarunkowania techniczne, wymogi związane z bezpieczeństwem i obowiązującymi przepisami. Dobór optymalnego rozwiązania to wyzwania dla producentów i dystrybutorów odkurzaczy przemysłowych.

Wybrane grupy i gałęzie przemysłu, w których znajdują zastosowanie odkurzacze i jednostki odsysające:

                    Przemysł ciężki

                            budowlany
                            chemiczny
                            elektromaszynowy
                            metalurgiczny
                            mineralny
                            paliwowo-energetyczny
                            zbrojeniowy

                    Przemysł lekki

                            włókienniczy
                            odzieżowy
                            skórzany

                    Przemysł spożywczy

                    Przemysł farmacutyczny

                    Rolnictwo  

      
 NAJWAŻNIEJSZE CELE

  • Procesy cleaningowe
  • Praca z pyłami niebezpieczny
  • Odpylanie w trakcie procesu produkcyjnego
  • Transport pneumatyczny
  • Odzyskiwanie materiałów stałych lub ciekłych
  • Transport pneumatyczny

 

        
      
      
      
         
   
    
  

 ODKURZACZE JEDNOFAZOWE

Jednofazowe odkurzacze do zbierania zanieczyszczeń suchych i mokrych

Kompaktowe, ciche i mobilne urządzenia o parametrach dostosowanych do procesów cleaningowych. Wyposażone są w pakiet innowacyjnych funkcji takich, jak automatyczny lub półautomatyczny system czyszczenia filtra, system łatwego łączenia akcesoriów MultiFit, możliwość sterowaniem pracy odkurzacza przez elektronarzędzia, płynne uruchomienie silnika SoftStart, czujnik przepływu powietrza z sygnałem dźwiękowym oraz wiele innych. Odkurzacze te, w zależności od zapotrzebowania posiadają zbiorniki od 30 do 70 L z możliwością standardowej pracy z workami filtrującymi lub pracy w systemie bezworkowym. Odkurzacze do pracy na sucho-mokro to uniwersalne jednostki do codziennych, okresowych prac.

  
 
 
 Jednofazowe odkurzacze o wysokiej sile ssania do zbierania zanieczyszczeń suchych i mokrych

     

Odkurzacze wyposażone w dwie lub trzy turbiny ssące ze zbiornikami 50-100 L. Wytrzymała stalowa konstrukcja, turbiny ssące gwarantujące wysokie parametry przepływu powietrza i podciśnienia oraz zbiorniki osadzone na podwoziach wózkowych, gwarantują efektywność, niezawodność i mobilność. Odkurzacze przeznaczone są do okresowych prac związanych z standardowymi procesami cleaningowymi, przy zbieraniu większych ilości pyłu/materiału/odpadu. Mogą one być dowolnie konfigurowane pod względem klasy filtracji

 
             
  

  

           

 

 

ODKURZACZE TRÓJFAZOWE

Odkurzacze do najcięższych zadań

Odkurzacze przemysłowe trójfazowe mają możliwość ciągłej, nieprzerwanej pracy w trudnych warunkach przemysłowych. Są to rozwiązania specjalistyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta i jego środowiska pracy.


Podciśnienie i przepływ powietrza

W zależności od gęstości, granulacji i właściwości zbieranego materiału, odkurzacze różnią się pod względem podstawowych parametrów pracy takich, jak podciśnienie (180-620 mbar)i przepływ powietrza (300-2200 m³/h), co przekłada się na ich moce od 2,2 kW do 22 kW.

Gabaryty i mobilność

W zależności od potrzeb, odkurzacze trójfazowe mogą posiadać niewielkie gabaryty, zachowując przy tym dużą siłę ssania oraz dając możliwość pracy w najbardziej niedostępnych miejscach. Jednostki o dużych mocach i pojemnych zbiornikach na odpad można wykorzystać zarówno jako jednostkę mobilną jak i część systemu centralnego odkurzania.

       

 
         

 

 

 

 ODKURZACZE SPECJALNE

 

Odkurzacze specjalne do pracy tylko na mokro

Odkurzacze przeznaczone do zbierania płynów wyposażone są w pojemne zbiorniki wykonane ze stali nierdzewnej, które dzięki specjalnej konstrukcji ramy można łatwo opróżniać. Przeznaczone są do zbierania dużej ilości płynów (200 L/min) i posiadają zpdoodlanwośaćn.i a wody na wysokość do 9 m oraz jej odprowadzanie wężem na odległość do 50 m.

   

       

 

Jednostki do zbierania zanieczyszczonych płynów

Odkurzacze przemysłowe do cieczy, olejów, chłodziwa i opiłków. Pozwalają na zbierania dużej ilości płynów (100-180 L) i ich separacji od ciał stałych. Opróżnianie zbiornika możliwe jest poprzez zadziałanie na zawór kierunkowy, umożliwiający przekształcenie strumienia ssącego w strumień wydmuchowy. Dzięki swojej wydajności są w stanie w zaledwie kilka minut np. przefiltrować i oczyścić chłodziwo z opiłków metalu. Urządzenia dostępne są w wersjach jednofazowych i trójfazowych.

                


   
         

 

       
     

 

 

 

ODKURZACZE TRÓJFAZOWE
do zastosowań w farmacji, przemyśle spożywczym i rozwiązaniach OEM

„Biała Linia" Nilfisk-CFM - higiena, jakość, bezpieczeństwo
Certyfikowane w klasie L-M-H, ATEX

Rozwiązania konstrukcyjne, troska o zdrowie, łatwość użytkowania i elastyczność czynią białą linie odkurzaczy najbardziej popularną wśród przedsiębiorstw, w których zachowanie higienicznych warunków jest koniecznością. Bez wątpienia najbardziej wymagającymi rynkami w tym zakresie są branże przemysłu farmaceutycznego, chemicznego, kosmetycznego, spożywczego, elektronicznego, wyrobów laserowych i opakowań. Dla tych właśnie odbiorców Nilfisk-CFM stworzył oraz stale rozwija wyspecjalizowane maszyny. Zaprojektowana by sprostać najsurowszym europejskim i światowym normom Biała Linia jest w stanie zaspokoić najbardziej skomplikowane potrzeby, nawet w przypadku zastosowania w środowisku niebezpiecznym, przy pełnej zgodności z przepisami ATEX.

Odkurzacze spełniają standardy GMP (Dobra Praktyka Wytwarzania), są ciche i łatwe w utrzymaniu czystości. Dodatkowo istnieje możliwość ich montażu w ograniczonych powierzchniach i pracy w trybie ciągłym, zapewniając przy tym maksymalną wydajność linii produkcyjnej.